Wizyta w japońskim Pokemon Center

Ostatnimi czasy miałem przyjemność zawitać do dwóch japońskich Pokemon Center. Odwiedzone przeze mnie miejsca znajdują się we wschodniej części dzielnicy Ikebukuro w Tokio (Sunshine City Alpha) oraz w Solamachi u podnóża Tokyo Sky Tree.

Już od samego wejścia w oczy uderza ogromny wybór akcesoriów kojarzonych z marką Pokemon. Przeważają liczne pluszaki, dostępne w każdym rozmiarze i przedstawiające chyba wszystkie popularne pokemony, jak choćby zebrane wszystkie ewolucje Eevee. Każdy bez problemu powinien tu znaleźć swoją ulubioną postać.

Co poza tym? Mnóstwo pokrowców na smartfony, artykuły papiernicze, figurki, klocki, karty do gry, zastawa stołowa, a nawet… produkty spożywcze opatrzone wizerunkiem Pikachu! Tu znalazłem nie tylko standardowe słodycze jak cukierki czy napoje, ale też takie przekąski jak prażone wodorosty lub zupki w proszku. Wszystko w specjalnych edycjach limitowanych i odpowiednich smakach.

 

Nie zabrakło oczywiście możliwości kupienia gier (kodów do japońskiego e-shopu oraz fizycznych wersji) i specjalnych limitowanych edycji konsol i akcesoriów dla nich. Znalazło się też miejsce dla kilku maszyn arcade z grami Pokemon. Co ciekawe, nigdzie nie udało mi się znaleźć automatów z Pokken Tournament (która to wersja jak wiadomo jest o wiele bogatsza niż wersja na Wii U), choć jak udało mi się dowiedzieć, w niektórych centrach można takowe zastać. Pozostaje wizyta w salonach na Akihabarze.

W centrach, poza półkami uginającymi się od towarów, znalazło się kilka sporych figur przedstawiający legendarne pokemony (Solgaleo, Lunala, Rayquaza i inne), przy których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zewsząd dało się słychać charakterystyczne dla serii utwory. Akurat podczas mojej wizyty odtwarzany był motyw z pokemon center z gier II generacji (Gold/Silver/Crystal), a na podwieszonych wzdłuż sufitu wyświetlaczach prezentowane były wszystkie wizerunki potworków z tychże tytułów. Miłe wrażenie, zwłaszcza dla dobrze obeznanych z głównymi seriami gier. Na licznych telebimach zaś prezentowano reklamy różnych gier Pokemon (głównie Sun/Moon oraz Pokken).

Okresowo na terenie centrum odbywa się dystrybucja kodów z rzadkimi pokemonami do wersji gier na konsolę 3DS, a każdy, kto odwiedzi centrum w dniu swoich urodzin, za okazaniem dokumentu tożsamości, otrzyma prezent. Ja za samą wizytę otrzymałem od miłej pani taką oto kartkę 😉

Na koniec pytanie: czy warto? Tak, jeśli jesteś zapalonym graczem i łyknąłeś bakcyla po Pokemon GO lub Sun / Moon (kody do gier), dla bogatej oferty towarów dostępnych na wyłączność. Trzeba pamiętać tylko, że w przypadku gier obowiązuje blokada regionalna, zdjęta przez Nintendo dopiero przy okazji premiery Switch.

3 komentarze do “Wizyta w japońskim Pokemon Center”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *