W Waszyngtonie powstał pub dla fanów Super Mario!

Kolejny powód do radości dla wszystkich amerykańskich fanów wąsatego hydraulika. Poza Nintendo Store, znajdującym się na prestiżowym Rockefeller Plaza, tym razem stworzono specjalny pub nawiązujący do uniwersum braci Mario.

Cherry Blossom Pub garściami czerpie z japońskiej kultury, zarówno w wystroju jak i w nazewnictwie drinków czy sposobu ich podawania. Część lokalu posiada tradycyjne japońskie atrybuty, jak kwitnące wiśnie, maneki neko czy żurawie z origami. Druga część została całkowicie zaaranżowana w stylu 8-bitowej odsłony Super Mario Bros., czyli jednego z najpopularniejszych japońskich symboli współczesnej kultury popularnej.

Źródło: instagram.com/drinkcompany

Miejsce jest wręcz naszpikowane charakterystycznymi elementami ze świata Mushroom Kingdom. Poza tapetą imitującą tło gry Super Mario Bros., natkniemy się na ceglane bloki, grzybki, zielone rury czy gwiazdki. Użyto nawet elementów ruchomych, jak wystająca przy suficie Piranha Plant, która nie raz napsuła nam krwi w niejednej grze z Mario. Również obsługa przebrana jest za Mario i Luigiego, a serwowane przez nich alkohole noszą nazwy powiązane z reprezentującym je światem. Możemy zatem zamówić drinka „Flower Power punch” lub oparty na Chartreuse oraz melonowym likierze „I call Yoshi”.

Źródło: instagram.com/drinkcompany

Pub z miejsca stał się bardzo popularny. Jeden z redaktorów Rocket News 24 podczas swojej wizyty musiał odczekać 2 godziny w kolejce do wejścia do baru. Klienci chwalą sam pomysł oraz jakość wykonania Cherry Blossom Pub.

Źródło: instagram.com/drinkcompany

Lokalizacja oraz nazwa lokalu zostały wybrane nieprzypadkowo. Na początku XX wieku ambasada Japonii podarowała bowiem Stanom Zjednoczonym kilka tysięcy drzewek wiśni. Sakury zostały zasadzone w stolicy kraju, a odbywający się tu corocznie z okazji kwitnięcia kwiatów Cherry Blossom Festival co roku przyciąga do Waszyngtonu ponad milion turystów. Towarzyszą mu liczne występy japońskich artystów, koncerty czy możliwość degustacji różnych orientalnych potraw. Oczywiście motyw kwitnącej sakury obecny jest również w omawianym tu Cherry Blossom Pubie.

Oficjalna strona internetowa lokalu znajduje się tutaj.

Źródło:
http://rocketnews24.com/2017/04/05/883466/

Jeden komentarz do “W Waszyngtonie powstał pub dla fanów Super Mario!”

  1. Ciekawe jak by u nas przyjęło się takie miejsce. Przecież w Polsce też sporo osób wychowało się na Mario. A sam wystrój bardzo fajny 🙂
    Ale z tymi kelnerami w stroju Luigi… e, nie no to już przegieli 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *