Turniej Puyo Puyo z okazji 25-lecia serii

W sobotę, 21.01. w tokijskiej Puyo Puyo Cafe odbył się turniej, w którym chętni mogli zmierzyć się z profesjonalnymi graczami.

Puyo Puyo to popularna zwłaszcza w Japonii seria gier logicznych, na pierwszy rzut oka przypominająca znany każdemu Tetris. Na plansze spadają kolorowe żelki, które po zespoleniu ze sobą min. 4 elementów w jednym kolorze znikają, a tworząc reakcje łańcuchowe blokujemy planszę przeciwnika bądź wchodzimy w tzw. fever mode, w zależności od wersji gry. Bliżej z serią będzie można zapoznać się już za kilka miesięcy, z okazji premiery Puyo Puyo Tetris na zachodzie, będzie to także jedna z pierwszych gier wydanych na Nintendo Switch.

Z okazji 25-lecia serii wszyscy goście Puyo Puyo Cafe mogli zmierzyć się z profesjonalnymi graczami puyo, a używaną do tego grą było Puyo Puyo Chronicle, ostatni tytuł z serii, wzbogacony o tryb RPG, wydany na Nintendo 3DS, niestety tylko w Japonii. Atrakcją była możliwość zmierzenia swych sił z najsłynniejszymi playerami puyo, o pseudonimach Kumachom oraz I_chan, którzy zmieniali się co godzinę. Przewidziano także liczne nagrody rzeczowe związane z promowaną serią.

Puyo Puyo Cafe znajduje się w tokijskiej dzielnicy Ikebukuro. Sega, obecny właściciel marki i developer gier z serii, otworzyła także kilka filii, m.in. w Osace, Nagoi czy Hiroszimie. Tego typu kawiarnie, związane z ulubionymi seriami gier, są bardzo popularne w Japonii. Spotkać można też kawiarnie w stylu Final Fantasy, Kirby czy nawet Resident Evil. Każda z nich serwuje dania powiązane z przynależnymi jej grami, a większość z samych lokali ma charakter czasowy – otwarte są przez kilka miesięcy zwykle z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia, jak premiera nowej produkcji bądź jak w przypadku Puyo Puyo Cafe – rocznicy serii. Wkrótce na blogu pojawi się dłuższy artykuł na temat tego typu japońskich kawiarni. Stay tuned!

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201701/22125320.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *