The Legend of Zelda na smartfonach?

The Wall Street Journal donosi, że ruszyły prace związane z mobilną wersją przygód Linka. Przy produkcji Nintendo współpracuje z tokijskim studio DeNA, odpowiadającym już za smartfonowe Super Mario Run, Fire Emblem Heroes oraz wciąż niedostępne w Polsce Miitomo.

Nowy tytuł zadebiutuje tuż po mobilnym Animal Crossing, którego debiut na urządzeniach z systemem Android oraz iOS został zaplanowany na drugą połowę bieżącego roku. Na ten moment informacja WSJ nie została potwierdzona ani przez DeNA, ani samo Nintendo. Nie jest jasne czy chodzi tutaj o przeniesienie któreś z istniejących już gier czy całkowicie nową odsłonę. Obstawiałbym raczej wersję w stylu wydanych na Nintendo DS The Legend of Zelda: Phantom Hourglass lub Spirit Tracks. Interfejs tych gier opiera się głównie w oparciu o ekran dotykowy konsolki, dlatego świetnie sprawdziłby się również na komórkach.

Pod znakiem zapytania stoi także sposób dystrybucji gry. Przystępniejszą formą dla graczy byłby ten znany z Super Mario Run, gdzie po jednorazowym zakupie dostajemy dostęp do pełnej wersji gry oraz ewentualnych aktualizacji bez żadnych dodatkowych opłat. Ostatnie wyniki finansowe pokazują jednak wyraźnie, że o wiele większe dochody wygenerowało mobilne Fire Emblem Heroes, które pomimo ilości pobrań mniejszej od 1/10 tych z Mario, przyniosło Nintendo o wiele większe zyski. Czy zatem czekają nas mikro transakcje i rupie w grze będziemy kupować za prawdziwe pieniądze?

 

Zobacz także:
NOWE SZCZEGÓŁY NA TEMAT BRAVELY DEFAULT FAIRY’S EFFECT

MEGA GRATKA DLA FANÓW ROMANCING SAGA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *