Symulator pociągów nadjeżdża na PS4

Świąteczny prezent dla miłośników kolei nadejdzie w tym roku kilka dni wcześniej. 21 grudnia odbędzie się premiera A-Train Express, najbardziej dopakowanej wersji symulatora pociągów. Artdink, deweloper gry opublikował niedawno świeżą porcję screenów, przedstawiające m.in. shinkanseny w akcji.

A-Train to seria będąca na rynku już ponad 30 lat. Pierwsza odsłona ukazała się w Japonii w 1985 r. na ówczesne komputery oraz Famicom (tamtejszą wersję NES). Niektóre kolejne części doczekały się także wydania na rynkach zachodnich. Sama gra to dość rozbudowana symulacja kolei miejskich, gdzie poza budowaniem nowych stacji i tras między nimi, dbamy także o aspekt ekonomiczny, a nawet budowę całych miast. Możemy pobawić się także na tych już gotowych, zwłaszcza, że bardzo przypominają one swoje rzeczywiste odpowiedniki – nie brakuje w nich charakterystycznych budowli, takich jak Tokyo Tower lub Umeda Sky Building z Osaki.

Tym razem autorzy przygotowali nam do zagospodarowania ogromny teren o wielkości 10 kilometrów kwadratowych, a najbardziej wprawieni gracze będą mogli umieścić na nim aż 200 pojazdów. Dzięki temu możliwe stanie się odwzorowanie niemal całej linii Yamanote (obwodnica kolejowa okalająca Centralne Tokio). A-Train Express jest bazowane na wersji gry A-Train 9 z PC, jednak wersja na PlayStation 4 może pochwalić się kilkoma ciekawymi ulepszeniami. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii serii na trasach zadebiutują shinkanseny. Pojawią się przy tym wszystkie ich wersje, od Hokkaido H5 obsługujących połączenie w północne części Japonii, aż po Doctor Yellow – czyli specjalne rodzaje pociągów służących do nocnej konserwacji i sprawdzania stanu torów. Łącznie czekać będzie aż 220 różnych pojazdów w grze i nie będzie ograniczać się tylko do samych pociągów – użyć możemy też autobusów lub ciężarówek.

Kolejną nowością jest możliwość użycia gogli PlayStation VR oraz funkcja flight mode, gdzie otrzymamy możliwość własnoręcznego kierowania pociągami. Wykorzystane zostaną w tym celu czujniki ruchu pada konsoli Sony. Dla początkujących graczy przewidziano serię filmików instruktażowych, wprowadzających po kroku w tajniki tej dość skomplikowanej gry.

Poniżej część screenów z gry, przedstawiająca różne aspekty zabawy. Graficznie nie powalają one w żaden sposób, jednak nie jest to rzadkość w przypadku tak rozbudowanych gier symulacyjnych. Miłośników kolei z pewnością nie trzeba będzie zachęcać do tej produkcji dwa razy. Przy okazji warto rzucić też okiem na inną serię gier o transporcie, Momotarō Dentetsu, która jest niezwykle popularna w Japonii: PONAD 7-LETNIA GRA Z WII W TOP30 WG FAMITSU!

 

Źródło: gematsu.com

Jeden komentarz do “Symulator pociągów nadjeżdża na PS4”

  1. Początkowo nie byłem przekonany w ogóle do tych różnych symulatorów autobusów/pociągów/tramwajów/maszyn rolniczych i innych, ale to się zmieniło kiedy zacząłem oglądać na pewnym streamie OMSI 2 i muszę przyznać, że jest to w pewien sposób relaksujące przeżycie, ale z pewnością nie dla każdego. No i jak wiadomo, czym innym jest bezpośrednio grać, a czym innym oglądać jak ktoś gra, nie mniej cieszy mnie rozwój tytułów z symulatorami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *