Stwórz własną postać ze świata Dragon Ball!

Dzięki prostemu edytorowi nie tylko zostaniesz Akirą Toriyamą, ale także wystawisz swojego bohatera do walki on-line z innymi graczami.

Akira Toriyama to japoński artysta, któremu międzynarodową sławę przyniosła zwłaszcza stworzona przez niego seria Dragon Ball. Charakterystyczną kreskę rysownika mogliśmy podziwiać także w niektórych grach video. Autor odpowiedzialny jest chociażby za wizerunek postaci z serii Dragon Quest czy Chrono Trigger. Prace Toriyamy stały się inspiracją dla licznej grupy naśladujących go fanów. Dzisiaj, za pomocą jednej z japońskich stron internetowych, każdy chętny może stworzyć własną postać z uniwersum Smoczych Kul, bez jakichkolwiek zdolności artystycznych.

Kirin, jedna z największych japońskich firm piwowarskich, promuje ostatnio swoją popularną markę Mets (bezalkoholowe napoje gazowane w różnych smakach) wykorzystując w swych reklamach markę Dragon Ball. Z tej okazji stworzono także serwis internetowy Welcome! Dargon Ball World! Strona umożliwia stworzenie własnej postaci, która wygląda niczym wykreowana przez rękę samego mistrza Toriyamy. Po wyborze jednej z ras oraz płci przechodzimy do szczegółów dotyczących aparycji. Następnie bierzemy udział w walkach on-line z innymi graczami oraz podnosimy poziom doświadczenia naszego bohatera.

Całość dostępna jest wyłącznie w języku japońskim, obsługa nie jest jednak skomplikowana. Poniżej pokażę jak przeprawić się przez interfejs strony dla wszystkich nieznających języka japońskiego.

Strona dostępna jest pod TYM adresem. Po wejściu klikamy z zaznaczony poniżej przycisk 参加する (weź udział):

Teraz wybieramy jedną z 6 dostępnych ras oraz płeć. Są to kolejno Ziemianin, Saiyan, Android, Supreme Kai, Namekian Majin oraz Freezer. Po wybraniu klikamy w przycisk OK:

Po przeprawieniu się przez kilka linii dialogowych (wystarczy w nie klikać) przechodzimy do edytora, w którym zmieniamy dowolnie wygląd bohatera. Możemy przebierać spośród wielu fryzur, elementów twarzy (można także zmieniać rozmiar oraz położenie niektórych z nich) i garderoby. Na końcu ponownie klikamy w przycisk OK:

W kolejnym kroku wpisujemy imię postaci. Musimy zmieścić się w 8 znakach:

Następnie wyskoczy komunikat przypominający nam o dodaniu strony do zakładek w naszej przeglądarce, dzięki czemu przy kolejnej wizycie uzyskamy dostęp bezpośrednio do wykreowanego przez nas herosa. Ekran pomijamy klikając w niebieski przycisk:

W końcu ukazuje się ekran ze statystykami naszego bohatera. W ramce po lewej widzimy nasz awatar a także siłę ataku. Poszczególne elementy oznaczyłem literami od A do F i wyjaśniłem poniżej:

A – pokazuje ilość punktów doświadczenia potrzebnych do uzyskania kolejnego poziomu;

B – sprawdzamy rankingi dla wojowników;

C – pokazuje wybraną losowo zdolność specjalną dla naszego bohatera. W pokazanym przykładzie jest to Sonic Rush

D – pokazuje rasę (Saiyan) oraz pochodzenie (Planet Vegeta);

E – jest to nasz Player ID, niezbędne do walk z innymi graczami;

Aby zmierzyć się z postaciami wykreowanymi przez innych graczy, klimamy w przycisk ふたりでバトル (2 players battle), oznaczony przeze mnie literą F.

W okienko wpisujemu Player ID zawodnika, z którym chcemy się zmierzyć i klikamy przycisk バトル (battle):

Pokaże nam się krótka animacja przedstawiająca obie postacie a sama walka jest bardzo prosta i sprowadza się jedynie do porównania siły ataku naszego oraz wrogiego bohatera:

Poza walkami siłę można podnieść też udostępniając postać na Facebooku lub Twitterze (kolejne przycisku służą do zapisania animacji bądź samego obrazka). Do poprzedniego ekranu wrócimy poprzez przycisk マイページへ (do strony głównej):

Dla wszystkich chętnych chcących sprawdzić w boju wykreowanego przez nich herosa podaję swój Player ID: 7MX6D8. Postać można levelować także poprzez wpisanie specjalnego kodu, który znajdziemy na etykiecie wspomnianego wcześniej napoju Kirin Mets. Tak prezentuje się natomiast reklama telewizyjna z elementami Dragon Balla:

Zobacz także:
ZOSTAŃ GWIAZDĄ DZIĘKI WYPOŻYCZALNI COSPLAY

Źródło: soranews24.com

Jeden komentarz do “Stwórz własną postać ze świata Dragon Ball!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *