Stwórz swoją mangową postać z MakeGirls – wystarczy kilka kliknięć!

Dzięki współpracy pracowników z uniwersytetu badawczego Carnegie Mellon w Pitsburgu oraz Uniwersytetu Fudan z Szanghaju, stworzono specjalną stronę MakeGirls.moe, gdzie specjalny algorytm stworzy dla nas niepowtarzalną bohaterkę w charakterystycznym dla mangi stylu.

Na blogu opisywałem już działanie podobnego edytora, gdzie w prosty sposób mogliśmy stworzyć swoją indywidualną postać, w charakterystycznej kresce Akiry Toriyamy, a nawet stoczyć nią proste walki on-line z innymi graczami (zobacz: STWÓRZ WŁASNĄ POSTAĆ ZE ŚWIATA DRAGON BALL!). Tym razem stworzymy portret indywidualnej mangowej postaci (wyłącznie płci pięknej), z zachowaniem wszelkich charakterystycznych dla tego stylu elementów, uwzględniając wybrane przez nas parametry. Wśród nich wybierzemy spośród różnych kolorów włosów i oczu, typów fryzury, nakrycia głowy czy wyrazu twarzy. Edytor jest jednak na tyle zaawansowany, że nawet wybierając każdorazowo takie same czynniki otrzymamy za każdym razem zupełnie inny, wysokiej jakości efekt.

Zainteresowani tematyką rysowania mangi być może znają już podobne algorytmy tworzące postaci, jak choćby ChainerDCGAN lub AnimeGAN. Generowane przez nie dzieła nie były jednak często satysfakcjonujące i daleko im do tych wychodzących z rąk profesjonalnych mangaków. Aby osiągnąć zamierzony efekt, twórcy MakeGirls przeskanowali w tym celu ogromną bazę ilustracji z serwisu Getchu – japońskiego sprzedawcy gier video (znanego także z możliwości nabycia erotycznych gier dla dorosłych, anime oraz płyt CD z muzyką). Pewną ciekawostką jest fakt, że użyto bazy danych z wizerunkami postaci pochodzących z 2005 roku i nowszych. Uznano, że te wydane przed rokiem 2003 wyglądają już dość staroświecko, a nowsze wyglądają bardziej kawaii i są w dużo lepszej jakości.

Aby skorzystać z edytora wystarczy odwiedzić stronę projektu pod adresem make.girls.moe. Przywita nas prosty interfejs (w języku angielskim!), w którym szybko określimy interesujące nas cechy bohaterki, bądź pozostawimy wszystkie atrybuty w pozycji losowej. W przypadku uzyskania naprawdę zadowalającego nas obrazu, możemy skorzystać z opcji „Noise Import/Export” i stworzyć podobne wariacje bohaterki.

Zobacz także:
STWÓRZ WŁASNĄ POSTAĆ ZE ŚWIATA DRAGON BALL!
ZOSTAŃ GWIAZDĄ DZIĘKI WYPOŻYCZALNI COSPLAY

Strona www projektu: http://make.girls.moe
Źródło: soranews24.com

Jeden komentarz do “Stwórz swoją mangową postać z MakeGirls – wystarczy kilka kliknięć!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *