SmartBoy z oficjalną licencją od Samsunga

Stało się. Urządzenie, które początkowo zapowiedziano wyłącznie jako żart primaaprilisowy, po kilku latach zmagań z różnymi problemami w końcu ukaże się na rynku. Hyperkin, producent akcesoriów do konsol zapowiedział partnerstwo z Samsungiem.

SmartBoy to akcesorium – nakładka na smartfona, nawiązująca swym wyglądem (oraz rozłożeniem przycisków) do kultowego GameBoy’a od Nintendo. Urządzenie reklamowane jest jako zgodne z najnowszym Samsungiem Galaxy S8, oraz S8 Plus. Powinien jednak być z godny z innymi urządzeniami z Androidem, pod warunkiem posiadania wejścia USB typu C oraz wielkości telefonu od 5.2 do 6 cali. Sprzęt posiada slot na kartridże i kompatybilny jest zarówno z GameBoy, jak i GameBoy Color. Co ważne, akcesorium nie posiada blokady regionalnej, obsłuży więc zarówno nośniki PAL jak i NTSC. Całość w przeciwieństwie do oryginalnej, przenośnej konsolki nie będzie wymagać też dodatkowych baterii.

SmartBoy ukaże się w ramach Samsung Mobile Accessory Partnership Program. Długo wyczekiwana premiera odbędzie jeszcze w tym roku w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej, w cenie 49.99 USD. Zgodność z grami w obowiązującym u nas systemie PAL powinna przekonać do importu zapalonych fanów klasycznego GameBoya ze Starego Kontynentu. Dla pozostałych wygodniejszym rozwiązaniem do zapoznania się z klasycznymi tytułami jest usługa Virtual Console, dostępna na Wii/WiiU/3DS, a wkrótce dotrze także na Switcha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *