Powstaje gadający robot Haro dla fanów Gundama

Ciekawostka technologiczna z odbywających się właśnie w Japonii targów CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies). Bandai Namco zaprezentowało wyposażonego w sztuczną inteligencję robota Haro, bazującego na swym odpowiedniku z uniwersum Mobile Suit Gundam.

Zabawka przeznaczona jest przede wszystkim dla fanów Gundama. Haro potrafi rozpoznawać naszą mowę, odpowiada na zadawane pytania i chętnie dzieli się swoją wiedzą i ciekawostkami ze świata anime o wielkich robotach. Możemy porozmawiać z nim na temat poszczególnych scen z danych odcinków Mobile Suit Gundam, a nawet pobawić się w quiz, w którym odpowiadamy na zadawane nam pytania.

Do prawidłowego działania Haro wymaga podłączenia do Internetu poprzez WiFi, a po sparowaniu go przez Bluetooth ze swoim smartfonem otrzymamy dodatkowe możliwości, takie jak funkcja zewnętrznego głośnika czy budzik. Robot potrafi także poruszać się w przód, tył i na boki, a za pomocą diod LED o zmiennym kolorze wyraża swoje emocje. Do tego podczas konwersacji automatycznie odwraca się twarzą do rozmówcy. Średnica zabawki to 19 cm.

Haro trafi do sprzedaży w 2018 r., a przy opracowaniu go pomaga IBM Japan. Cena nie została jeszcze ogłoszona. Robota można zobaczyć w akcji na filmiku opublikowanym przez The Japan Times:

Źródło: famitsu.com, The Japan Times

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *