Poślub wirtualną dziewczynę w prawdziwej kaplicy w ceremonii VR!

Twórcy Niizuma Lovely x Cation, gry z gatunku dating sim, postawili na dość kontrowersyjną promocję swojego najnowszego tytułu. Hibiki Works już pod koniec czerwca zorganizuje ceremonię ślubną, w wynajętej specjalnie na tę okazję kaplicy ślubnej w jednej z tokijskich dzielnic. Dzięki technologii VR gracze otrzymają możliwość złożenia przysięgi bohaterce gry w niespotykany dotychczas sposób.

Dokładna lokalizacja oraz szczegóły dotyczące wydarzenia zostaną podane w późniejszym czasie. Dotychczas ujawniono jednak, że odbędzie się ono 30 czerwca bieżącego roku a ilość gości będzie bardzo ograniczona. W opakowaniu z grą Niizuma Lovely x Cation (w sprzedaży od 28 kwietnia, wersja na PC) znajdziemy specjalny kupon, który w przypadku chęci uczestnictwa w ceremonii należy wypełnić i odesłać. Wylosowani szczęśliwcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Na miejscu czekać będzie elegancko wystrojona kaplica, a całość zostanie poprowadzona przez kompetentne osoby. Oczywiście zarówno panowie młodzi jak i goście muszą uczestniczyć w smokingu. Następnie zakłada się gogle VR i uczestniczy w ceremonii zaślubin z dwuwymiarową, animowaną partnerką. Uroczystości składania przysięgi odbywają się osobno, prywatnie dla każdego pana młodego.

Materiały Hibiki Works promujące ceremonię ślubną

Sama gra jest kolejną edycją z serii Niizuma (dosłownie: „nowa żona”), a tego typu produkcjom udało się znaleźć swoją niszę w Japonii. Poprzez rozmowy i spędzanie czasu z wybraną przez nas wirtualną niewiastą nawiązujemy coraz bliższe relacje, kończące się ślubem, a nawet stosunkiem. Wszystko okraszone oczywiście odpowiednimi animacjami. Całość prezentowana jest w stylistyce anime, z dość mocno przerysowanymi postaciami o erotycznym zabarwieniu. Najnowsza wersja Niizuma: Lovely x Cation skupia się przede wszystkim na życiu po ślubie, co idealnie współgra z charakterem promocji owego tytułu.

Oczywiście tego typu śluby nie mają żadnej mocy w świetle japońskiego prawa. Nie będzie to także żadne novum w tym kraju. Już w 2009 r. w Tokijskim Instytucie Technologicznym Japończyk wziął ślub z bohaterką gry Love Plus, po czym wyjechał w podróż poślubną ze swoją konsolką Nintendo DS.

2 komentarze do “Poślub wirtualną dziewczynę w prawdziwej kaplicy w ceremonii VR!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *