Ponad 7-letnia gra z Wii w TOP30 wg Famitsu!

Ciekawostkę można zaobserwować w ostatnim rankingu sprzedaży gier, opublikowanym niedawno przez Famitsu.

Wyniki dotyczą rynku japońskiego z okresu świątecznego, 26.12 – 01.01. Na podiom, poza najnowszymi odsłonami Pokemonów na szczycie i dobrze reklamowanym Super Mario Maker na 3DS, znalazło się miejsce dla Momotarō Dentetsu. Jest to seria gier przypominająca nasze Monopoly czy bardziej swojskie Eurobusiness, a jej początki sięgają aż 1988 roku, kiedy to na NES ukazała się jej pierwsza odsłona. Za pomocą wybranych środków transportu – pociągiem, statkiem lub samolotem, przemierzamy wybrany region bądź też całą Japonię, mijamy rzeczywiste miasta i miasteczka, a nawet wchodzimy w interakcje z bóstwami.  Na początku każdej tury rzucamy kostką, zawieramy transakcje i napychamy kieszenie kasą. Albo popadamy w długi. Po długo oczekiwaną najnowszą odsłonę serii, o podtytule Tachiagare Nippon!! („Powstań Japonio!” – nawiązanie do niedawnych katastrof w rejonie Tōhoku czy Kumamoto) sięgnęło już ponad ćwierć miliona graczy.

Interesujący wydaje się jednak fakt, że gracze, nie mogąc doczekać się premiery najnowszego Momotarō, udali się do sklepów po wydaną w 2009 roku wersję na Wii! Zwykle nie zdarza się, by gry wydane w tak odległej przeszłości na, skądinąd niewspieraną już od lat, konsolę trafiały do rankingu sprzedaży. Tytuł uplasował się na 23. miejscu, a podobnego wyczynu tytuł ten dokonał też rok temu, gdy po jednym z Nintendo Direct padła zapowiedź ostatniej części cyklu na 3DS.

Ze względu na swoją specyfikę, seria Momotarō Dentetsu pewnie nie opuści nigdy granic Japonii, a szkoda. Poniżej obejrzeć możecie gameplay z Momotarō Dentetsu 2017: Tachiagare Nippon!!

Jeden komentarz do “Ponad 7-letnia gra z Wii w TOP30 wg Famitsu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *