Pokken Tournament DX na Switch, Ultra Sun i Ultra Moon na 3DS

Przed chwilą zakończył się krótki Nintendo Direct poświęcony w całości grom ze świata Pokemon. Część plotek potwierdziła się, część niestety nie, choć nie obyło się bez małej niespodzianki.

Pokken Tournament DX to ulepszona wersja bijatyki, dostępnej już od jakiegoś czasu na konsoli Wii U oraz na automatach arcade (te nie opuściły jednak Japonii). Konwersja zostanie wzbogacona o nowych fighterów – z których część dostępna była już w salonach w Japonii, kilka z nich przygotowano zaś wyłącznie z myślą o wersji DX. Przebudowie doczeka się również tryb on-line, gdzie zagramy walki rankingowe bądź z przyjaciółmi, team battle mode gdzie walczymy trzema wybranymi uprzednio pokemonami i… w zasadzie to koniec nowości. Analogicznie jak w przypadku Mario Kart 8 Deluxe, port zdaje się być zrobiony nieco na szybko i raczej nie zachwyci graczy, którzy nabyli już pierwowzór. Gra trafi do sprzedaży 22 września.

Niestety nie sprawdziły się krążące od kilku miesięcy informacje o Pokemon Stars, ulepszonej wersji Pokemon Sun i Moon, która miała rzekomo trafić na Switch. Zamiast tego zaprezentowano pokrótce Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon. Zaoferują one alternatywną historię w znanym już wszystkim świecie Alola. Pojawią się też niektóre gatunki stworków, których nie mogliśmy spotkać w wydanych rok temu grach z serii Sun i Moon. Premiera odbędzie się 17 listopada na 3DS. Gra nie zapowiada raczej niczego specjalnego, zwiastuje za to pewien nieciekawy trend. Dawnymi czasy gracze otrzymywali ulepszoną odsłonę gry Pokemon, będącą niejako połączeniem dwóch poprzednich gier z danej generacji. W ten sposób otrzymaliśmy Pokemon Yellow czy Pokemon Emerald. Tymczasem zapowiedziany właśnie tytuł, będący być może od początku planowanym Pokemon Stars, został rozbity na kolejne 2 tytuły zamiast jednego. Podobny manewr Nintendo zaserwowało nam już przy okazji kontynuacji Pokemon Black i Pokemon White.

Na sam koniec Directa odbyła się krótka zapowiedź 2 tytułów, które zawitają wkrótce do usługi Virtual Console. Będą to wydane w 1999 r. na leciwego GameBoya Color gry z drugiej generacji stworków, czyli Pokemon Gold oraz Pokemon Silver. Wydaje się to być najciekawszą wiadomością z dzisiejszych zapowiedzi, bo gry te są wymieniane jako jedne z najlepszych z całego uniwersum pokemonów. Z odpowiednim stopniem trudności oraz bez wielu zbędnych dodatków w stylu głaskania poksów. Dodatkowo gry będą w całości kompatybilne z PokeBank, Time Capsule oraz bezprzewodową łącznością z innymi 3DS do wspólnych walk i wymiany pokemonów. Oba tytuły znajdziecie w eShopie na 3DS już 22 września, równolegle z premierą Pokken Tournament DX na Switch.

Poniżej trailery świeżo zapowiedzianych gier:

Zobacz także:
NOWA GRA Z POKEMONAMI NA IOS I ANDROIDA

 

Źródło: Nintendo Direct

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *