[AKTUALIZACJA] Odnowione Radiant Historia już tego lata na 3DS

Wielbiciele japońskich gier RPG mogą zacierać ręce. Atlus zapowiedział remake swojej dobrej, choć nieco zapomnianej gry Radiant Historia, wydanej w 2010 r. na konsolkę Nintendo DS.

Gra charakteryzowała się dość zawiłą fabułą, z motywem podróży w czasie jako wątkiem przewodnim. Tutaj patent polegał na tym, że w wielu miejscach podczas naszej przygody, w przypadku co ważniejszych wydarzeń, historia „rozwidlała się” w zależności od dokonanego przez nas wyboru. W każdym momencie mogliśmy powrócić do takich punktów zwrotnych i popchnąć opowieść w innym kierunku, co prezentowane było jako dodatkowa odnoga od głównego nurtu przygody. Napotykaliśmy także wiele bardziej lub mniej interesujących postaci, każda z własną przygodą do opowiedzenia.

Najnowsza wersja wskrzeszonej gry otrzyma nowy tytuł: Radian Historia: Perfect Chronology. Wśród ujawnionych nowości zapowiedziano odnowioną warstwę audiowizualną, a ważne dla fabuły dialogi zostaną nagrane przez aktorów, czego zabrakło w wydanej 7 lat temu wersji. Zabawę urozmaicą także nowododane animowane scenki przerywnikowe, a sama historia zostanie poszerzona o nowy rozdział. Pojawią się także całkowicie nowe postacie. Gra zadebiutuje 29 czerwca w Japonii, póki co nie ogłoszono jeszcze premiery na innych rynkach. Oryginał został przetłumaczony na język angielski i wydany w Stanach, ominął jednak Europę. Trzymajmy kciuki, by tym razem stało się inaczej.

Osobiście ukończyłem Radiant Historia wiele lat temu i uważam tytuł za dobrą grę, ale ze zmarnowanym potencjałem. Motyw z rozstajem dróg w czasie i światów równoległych mógłby zostać jeszcze lepiej wykorzystany, a system walki stanowić nieco większe wyzwanie. W pamięci na pewno zapadała ciekawie opowiedziana historia. Myślę, że przy odpowiednich szlifach Radian Historia: Perfect Chronology ma szansę stać się tym, czym w zamyśle miał być pierwowzór.

Więcej szczegółów ukaże się już 23 marca w najnowszym wydaniu Famitsu, które postaram się zdobyć i przetłumaczyć w ramach aktualizacji tego wpisu.

Aktualizacja:
Artykuł skupił się przede wszystkim na przedstawieniu sylwetek postaci oraz podstawowym zarysie fabularnym w grze. Na zamieszczonych materiałach widać, że oprawa graficzna nie uległa aż tak dużym zmianom względem pierwowzoru z konsolki Nintendo DS, całość wygląda raczej jak po nałożeniu lekkiego filtra graficznego. Radian Historia: Perfect Chronology nie obsłuży także efektu stereoskopowego 3D. Wygląda więc na to, że gra doczeka się tylko lekkiego liftingu względem oryginału, z dodatkowymi wstawkami anime, voice-actingiem oraz dodatkowym rozszerzeniem wątku fabularnego.

Do sprzedaży trafią 2 wersje gry – ta rozszerzona, poza dodatkami w postaci książeczki z ilustracjami, 2 płytami CD ze ścieżką dźwiękową z gry (z wersji DS oraz 3DS – Perfect Chronology) zawierać będzie także kod na DLC, dzięki któremu zmienimy wygląd awatarów głównych bohaterów na zdeformowaną wersję chibi. Całość można zobaczyć poniżej:

Źródło:
https://www.famitsu.com/news/201703/21129303.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *