Nowy wymiar grania dzięki VR Sense

Pod koniec ubiegłego roku w japońskich salonach gier zadebiutował nowy wynalazek Koei Tecmo. Dzięki specjalnym kapsułom, nazwanymi VR Sense, doznamy jeszcze większej immersji w świecie gry, angażując w to wszystkie nasze zmysły.

Reklamowany jako rewolucyjny projekt dla graczy, VR Sense zabierze nas w świat rzeczywistości wirtualnej na niespotykaną dotąd w świecie gier skalę. Zadbać ma o to zestaw wielu tricków: poruszający się we wszystkich kierunkach fotel, system specjalnych wibracji od stóp do głów, a nawet zastosowanie wilgoci, wiatru, chłodzenia, ogrzewania i odczuwania zapachów! Jako gogli użyjemy zestawu PlayStation VR. Zadbano nawet o takie detale, jak szafka wewnątrz maszyny do schowania naszych przedmiotów na czas gry.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: Sparkling Blue oraz Sparkling Silver, a każda z nich posiada odrębny zestaw trzech gier.. I tak, wersja niebieska zabierze nas na przejażdżkę kolejką górską po feudalnej Japonii (Chō Sengoku Kōsutā), koncert na żywo (3 Majesty×X.I.P. DREAM LIVE) oraz przeniesie w sceny rodem z japońskich horrorów (Horā-SENSE – Daruma-san ga koronda). Wersja srebrna przeznaczona jest bardziej dla fanów gier akcji, oferuje bowiem typową nawalankę w Dynasty Warriors, specjalną wersję DEAD OR ALIVE Xtreme oraz wyścigi konne (GI Jockey SENSE). Autorzy obiecują przy tym w miarę przyjazną obsługę wszystkich tytułów, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia z grami VR bez problemu odnajdą się w wirtualnej rzeczywistości.

Urządzenia są dostępne w wybranych salonach gier, większość z nich znajduje się w Tokio i jego okolicach (region Kantō). Gracze chwalą niespotykane dotąd doznania oraz cenę – 800 jenów, ok. 25 zł za grę. Ogłoszono także trzy tytuły cieszące się największym zainteresowaniem, są to kolejno: 3 Majesty×X.I.P. DREAM LIVE, Dynasty Warriors oraz DEAD OR ALIVE Xtreme SENSE.

Póki co Koei Tecmo nie wydało żadnego oświadczenia na temat ewentualnej premiery wynalazku poza Japonią i niestety wydaje się to być mało prawdopodobne.

Poniżej oficjalne filmy prezentujące kapsuły w wersji Sparkling Blue oraz Sparkling Silver, wraz z pokazem dostępnych gier:

Zobacz także: POŚLUB WIRTUALNĄ DZIEWCZYNĘ W PRAWDZIWEJ KAPLICY W CEREMONII VR!

 

Źródło: Oficjalna strona VR Sense, kotaku.com

Jeden komentarz do “Nowy wymiar grania dzięki VR Sense”

  1. Mam w domu takie okulary od Samsunga i powiem Wam, że zachwycający widom i niesamowita zabawa! Słuchawki do uszu i odcinasz się od rzeczywistości w jedną chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *