Nowe szczegóły na temat BRAVELY DEFAULT FAIRY’S EFFECT

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat fabuły, postaci oraz świata z najnowszej odsłony popularnej serii Bravely Default. Gra zawita na smartfony z systemem Android oraz iOS, póki co zapowiedziano wyłącznie japońską wersję językową. Serwis Dengeki przedstawił właśnie swoje wrażenia z grywalnej wersji tytułu.

Historia dzieje się na przestrzeni kilku tysięcy lat, w ciągu których będziemy kilkakrotnie przemieszczać się do różnych punktów w czasie, na wzór klasycznego Chrono Trigger. Poza wędrówką między epokami, fabuła tradycyjnie już dla serii skupi się na kryształach oraz motywach światła i mroku. Odpowiedzialne za 4 żywioły kryształy z czasem tracą swą moc, a cała kraina Luxendarc zaczyna pogrążać się w chaosie. W celu naprawy sytuacji bohaterowie wędrują aż 8000 lat wstecz (tuż przed wydarzeniami z Bravely Second), a nasze działania w tym czasie mają swoje odzwierciedlenie bezpośrednio w przyszłości. Dodatkowo za pomocą specjalnego wisiorka możemy komunikować się ze sobą samym z „teraźniejszości”.

Za produkcję Bravely Default: Fairy’s Effect odpowiada Silicon Studio. Zespół ten wydał też Bravely Default Flying Fairy oraz Bravely Second na Nintendo 3DS, zatem nie ma najmniejszych powodów do obaw o jakość tytułu czy spójność z oryginalnym światem. Choć fani uniwersum od razu rozpoznają wiele znajomych elementów (potwory, przedmioty czy niektóre miejscówki) zadbano jednak i o to, by osoby niezaznajomione z oryginalnymi przygodami na przenośnej konsolce Nintendo także nie czuły się zagubione.

System walki doczekał się wielu nowości, z czego najważniejszą jest możliwość wspólnej walki on-line z innymi graczami! Nadaje to powiewu świeżości dla całej serii, na potrzeby tej funkcji zaprojektowano nawet specjalny system czatu wewnątrz gry oraz możliwość zmiany wyglądu (oraz płci) swojego bohatera. Powraca także system profesji dla poszczególnych postaci, póki co ujawniono ich 5: rycerz, złodziej, łowca, czarny oraz biały mag.

Wszystkie modele postaci oraz miejsca w grze zostały zaprojektowane w charakterystycznym, znanym już fanom serii stylu, a całość prezentuje się nawet jeszcze ładniej niż w wersjach na 3DS! Przebrnięcie przez zawiłą historię uprzyjemni fakt, że większość linii dialogowych została nagrana przez aktorów, do czego przyzwyczaiły już fanów poprzednie odsłony cyklu.

Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, gra powinna jednak zawitać na komórkach już tej wiosny. W tej chwili dla nas ważne są jednak 2 pytania: czy gra kiedykolwiek zostanie przetłumaczona na język angielski oraz czy czeka nas jeszcze kolejna „duża”, trzecia część cyklu Bravely na konsole? Na pierwsze z nich nie można w tej chwili udzielić żadnej odpowiedzi, jednak biorąc pod uwagę jak dużym sukcesem okazały się w Stanach oraz Europie poprzednie odsłony serii, można trzymać kciuki. Ciężej być natomiast optymistycznym w przypadku oczekiwania kontynuacji głównego nurtu serii w znanej dotychczas formie. Sami twórcy zajmują się już tworzeniem całkowicie nowego jRPG na Nintendo Switch, zatytułowanego roboczo Octopath Traveler. Dodatkowo już wcześniej Silicon Studio postanowiło kontynuować opowieść za pomocą gry przeglądarkowej Bravely Default: Praying Brage oraz wydanego na komórki Bravely Archive: D’s Report (pobrane ponad 4 mln razy!), oba dostępne tylko w Japonii. Wiadomo, nadzieja umiera jednak ostatnia.

 

Źródło: dengekionline.com

Jeden komentarz do “Nowe szczegóły na temat BRAVELY DEFAULT FAIRY’S EFFECT”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *