Nowe szczegóły o Double Dragon IV

Otwarto dziś oficjalną, japońską stronę poświęconą grze Double Dragon IV, zmierzającej na PlayStation 4 oraz PC, która przynosi kilka nowych informacji o tytule.

Seria ta znana jest zapewne niejednej osobie, która w dzieciństwie zagrywała się na naszym rodzimym Pegasusie. W skrócie jest to typowa nawalanka w kogo się da i czym się da, w czysto arcadowym stylu, samemu bądź w trybie multiplayer. Gra obchodzi właśnie swoje 30-lecie, z tej okazji więc na rynek trafia jej najnowsza seria. Graficznie tytuł nie zmienił się przez te lata ani trochę, co dla starszych graczy będzie nostalgią, nowych najpewniej odrzuci.

Co nowego dowiadujemy się z oficjalnej strony gry? Przede wszystkim podstawowy zarys fabuły. W postnuklearnej Ameryce, ogarniętej przemocą i chaosem, bracia Billy i Jimmy za pomocą walki wręcz próbują przywrócić sprawiedliwość. W międzyczasie do Japonii uprowadzona zostaje ukochana jednego z nich, co stanowi powód do dalekiej wyprawy i obicia setek facjat kolejnych jegomościów. W trybach gry, poza klasycznym Story Mode, który przejść może do dwóch graczy jednocześnie, pojawi się także VS Mode i Tower Mode . W pierwszym z nich prowadzimy klasyczny pojedynek postaciami, które napotkaliśmy w Story Mode, a każda z nich charakteryzować się będzie specjalnymi zdolnościami. W trybie wieży walczymy kolejno z coraz to silniejszymi przeciwnikami w celu uzyskania najlepszego High Score, pokonując kolejne piętra aż do utraty wszystkich żyć.

Double Dragon IV zadebiutuje na rynkach światowych 29 stycznia na PS4 i dzień później na PC. Japońska cena ustalona została na 800 jenów (około 28 zł), co stanowi dobrą cenę za taką sentymentalną podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *