Nowe info o Dragon Quest Rivals

Kilka newsów prosto z Japonii dla fanów serii Dragon Quest. Niestety, żaden z nich nie dotyczy oczekiwanego przez wielu wydania DQ XI za Zachodzie…

Po pierwsze, zapowiedziano na 9 października transmisję na żywo, gdzie podane zostaną nowe szczegóły dotyczące Dragon Quest Rivals. Jest to opracowywana na smartfony oraz PC karcianka, gdzie walczymy z innymi graczami na wzór walk z Magic: The Gathering. Przedstawione zostaną podstawowe zasady gry oraz fragmenty samej rozgrywki. W materiale video poza producentami gry wystąpią m.in. aktorki podkładające głos do poprzednich części tego jrpg-owego tasiemca. Całość można obejrzeć na żywo w serwisie YouTube oraz Niko, w najbliższy poniedziałek o godzinie 20 czasu japońskiego (13:00 w Polsce).

Kolejny news dotyczy wydania wersji demo Dragon Quest X na konsoli PlayStation 4 w japońskim PS Store. Jeżeli spodoba nam się zabawa i zdecydujemy się na zakup tytułu, wówczas istnieje możliwość przeniesienia swoich postępów do pełnej wersji gry.

Ostatnia wiadomość to raczej ciekawostka, a dotyczy ona ogłoszenia o pracę dla dewelopera gry z serii Dragon Quest. Oferta dotyczy jednak pracy w środowisku Unreal Engine 4, a jedyną jak dotąd grą Square Enix wykorzystującą ten silnik jest Dragon Quest XI. Prawdopodobnie chodzi więc tutaj o pomoc przy portowaniu tytułu na Nintendo Switch. Wciąż nie została podana nawet orientacyjna data tej wersji gry, a w sierpniu tego roku Yu Miyake, producent DQ XI, wspomniał o napotkanych problemach natury technicznej przy opracowywaniu konwersji.

Źródło: famitsu.com, gematsu.com

Jeden komentarz do “Nowe info o Dragon Quest Rivals”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *