Nowa gra z Pokemonami na iOS i Androida

Pokeland to najnowsza produkcja z popularnego cyklu kieszonkowych potworów, która wyląduje na smartfonach  już tego lata. Dodatkowo od dzisiaj 10000 szczęśliwców weźmie udział w testach wersji alpha.

Jak głosi oficjalna zapowiedź, w grze pokierujemy pokemonem – zabawką i walczymy z innymi potworkami, które również występują w formie zabawek. Na swej drodze spotkamy wiele innych gatunków pokemonów, z którymi możemy się zaprzyjaźnić i wykorzystać ich unikalne możliwości na placu boju. Charakter rozgrywki przypomina bardzo Pokemon Rumble, wydane w 2009 roku na Wii w ramach raczkującej wówczas usługi WiiWare (a także kontynuacje na 3DS oraz Wii U zatytułowane kolejno Pokemon Rumble Blast, Pokemon Rumble U oraz naszpikowane mikro transakcjami Pokemon Rumble World). W grach z cyklu Rumble przemierzamy lochy lub zamknięte areny za pomocą naszej grupy stworków oraz bierzemy udział w walkach rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Udostępnione materiały promocyjne tytułu podkreślają na każdym kroku „łatwość obsługi” oraz „proste i efektywne walki”. Tytuł powinien więc zostać dobrze przystosowany do obsługi za pomocą ekranów dotykowych.

W Pokeland na śmiałków testujących produkcję czekają 52 plansze osadzone na 6 wyspach, 15-piętrowe Champion Tower oraz 134 gatunki pokemonów. Liczby te mogą się zmienić do czasu oficjalnej premiery gry bądź też możemy spodziewać się licznych aktualizacji (jak w przypadku Pokemon Shuffle), które systematycznie rozbudują zawartość. Na ten moment nie została zapowiedziana wersja poza Japonią, jednak jej ogłoszenie można uznać za kwestię czasu.

Jednocześnie pojawiają się plotki o porcie Pokkén Tournament na Nintendo Switch. Wszystko za sprawą jednego z japońskich sklepów, który wprowadził do swej oferty akcesorium arcade stick współpracujące z najnowszym sprzętem od Big N. Przy jego opisie pojawiła się kompatybilność z Pokken Tournament. Czy bijatyka z Wii U doczeka się modnych ostatnio portów na nowszą wersję konsoli? Wszak dostępna w Japonii wersja arcade doczekała się kilku aktualizacji wprowadzających na arenę nowych zawodników, wersja na Wii U została natomiast całkowicie pominięta. Być może teraz nadarza się okazja, by wydać complete edition. I wyciągnąć od fanów nieco gotówki.

Zobacz także:
WIZYTA W JAPOŃSKIM POKEMON CENTER

 

Źródło:
https://www.famitsu.com/news/201705/31134279.html

Jeden komentarz do “Nowa gra z Pokemonami na iOS i Androida”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *