Nintendo Switch – zakładanie konta w japońskim eShopie, pobieranie dem

Standardowo eShop ustawiony jest na nasz rodzimy region i umożliwia zakup gier wydanych wyłącznie na rynek europejski, prezentując wszystkie ceny w złotówkach. W kilku prostych krokach pokażę jak uruchomić sklep z innych rejonów, na przykładzie Japonii. Warto zrobić to już dzisiaj, chociażby z powodu możliwości pobrania wersji demonstracyjnych gier, których dziś próżno jeszcze szukać w naszym wydaniu sklepu. Dodatkowo w przeszłości Nintendo przeceniało i obejmowało promocją różne gry w zależności od rynku, odblokujemy sobie zatem możliwość do skorzystania z niedostępnych dla nas pierwotnie okazji.

Jedną z najbardziej pożądanych, choć niewidocznych na pierwszy rzut oka nowości jakie oferuje ze sobą najnowszy sprzęt Nintendo jest całkowite porzucenie blokady regionalnej. Za tę niedogodność, nieznaną zarówno posiadaczom Playstation jak i Xboxa, japońska korporacja od wielu lat znajdowała się pod ostrzałem krytyki ze strony fanów. Od teraz na konsoli zakupionej w Polsce (region EUR) uruchomimy gry wydane w innych regionach, jak Stany Zjednoczone (USA) czy Japonia (JAP). Co ważne, dotyczy to zarówno fizycznych nośników, czyli kartridży z grami, jak i tych dostępnych wyłącznie cyfrowo. Jest to świetna wiadomość, ponieważ wiele tytułów nigdy nie opuszcza granic Kraju Kwitnącej Wiśni, bądź wydane zostały w Ameryce, z pominięciem Europy (jak opisywany przeze mnie niedawno Radiant Historia z Nintendo DS).

Pierwszym  etapem jest założenie nowego konta użytkownika dla naszej konsoli. Nie wiąże się z to żadną niedogodnością,  ponieważ wszystkie pobrane gry i aplikacje pozostają wspólne. Konto zakładamy na stronie https://accounts.nintendo.com. Ważne jest, by użyć adresu e-mail, które nie jest jeszcze powiązane z żadnym kontem Nintendo, także z poprzednich konsol japońskiej firmy! Na stronie klikamy w Create a Nintendo Account. Wypełniamy swoje dane, a jako miejsce zamieszkania wybieramy Japonię, tak jak na obrazku poniżej:

 

Następnie w samej konsoli dodajemy nowego użytkownika (System Seettings -> User -> Add New User). Na końcu łączymy go z nowoutworzonym właśnie Nintendo Account (opcja Sign in) i podajemy stosowne dane (e-mail oraz hasło, które utworzyliśmy w poprzednim kroku). W menu zobaczymy teraz nowego użytkownika.

Nowe konto „Yoshiblog”

Teraz poprzez menu główne konsoli wchodzimy w eShop, dokładnie tak jak robiliśmy to dotychczas. Wyskoczy okienko z wyborem użytkownika, który chce skorzystać ze sklepu. Wybieramy nasze nowe konto i już po chwili możemy cieszyć się z japońskich pozycji w pełnej okazałości. Przy każdorazowym wejściu do aplikacji ponownie ukaże się prośba o wybór użytkownika, dzięki czemu w prosty sposób możemy powrócić do europejskiej oferty.

Wybór użytkownika

Ceny przedstawione są w jenach (JPY – po japońsku: 円), bez problemu zadziała jednak podpięcie kart płatniczych oferowanych przez polskie banki. Niektóre dostępne gry posiadają także wybór angielskiej wersji językowej (np. Disgaea 5 Complete), pomimo niewydania ich jeszcze na Zachodzie. Dla niecierpliwych opcja jak znalazł.

Na ten moment w ofercie japońskiego eShop znajdziemy dwie wersje demonstracyjne gier. Oferują je Puyo Puyo Tetris oraz Dragon Quest Warriors 1 & 2. By bezpłatnie pobrać taką wersję, wchodzimy w wybrany tytuł i klikamy w drugi przycisk, tuż pod ceną (体験版ダウンロード), zaznaczony na zdjęciu poniżej na żółto:

Po pobraniu do pamięci urządzenia bądź na kartę pamięci, pozycje pojawią się w menu głównym i w przeciwieństwie do poprzednich konsol Nintendo nie posiadają licznika uruchomień (wspominałem o tym ostatnio w tym poście).

Ewentualne pytania pozostawcie w komentarzach, chętnie pomogę 🙂

Zobacz także:
NINTENDO SWITCH – TRANSFER MII Z WII U / 3DS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *