Nintendo Switch – transfer Mii z Wii U / 3DS

Chociaż Mii nie pełnią już tak ważnej roli w przypadku najnowszej konsoli Nintendo, wciąż istnieje możliwość przeniesienia naszej postaci do nowego systemu.

Jeżeli posiadaliśmy wcześniej konto w sieci Nintendo Account, stworzone na potrzeby 3DS bądź Wii U, a następnie podłączyliśmy pod nie naszego Switcha, to z pewnością zauważyliśmy, że nasze Mii przypisane do konta nie zostało automatycznie zaimportowane. Działo się tak w przypadku obu wyżej wymienionych konsol, a ostatnio nawet przy zalogowaniu do wydanego na komórki Super Mario Run. Wynika to zapewne z umniejszonej roli sympatycznych ludków na najnowszym sprzęcie, a także zrezygnowaniu z funkcji  Mii Plaza. Z powodu braku kamerki w konsoli odpada także możliwość przeniesienia stworzonych przez nas Mii poprzez skanowanie kodów QR.

Do transferu istniejących Mii potrzebujemy dowolnej figurki amiibo oraz konsoli Nintendo Wii U lub 3DS. W przypadku drugiej opcji konieczny jest model NEW Nintendo 3DS / NEW Nintendo 3DS XL ze względu na wbudowany czytnik NFC bądź specjalna przystawka do odczytu figurek, jeżeli dysponujemy starszym modelem konsolki.

Nasze amiibo musi zostać zarejestrowane na poprzednim systemie, w którym rezyduje nasze Mii (opcja Register Owner and Nickname). Dzięki temu skopiujemy nasz awatar do pamięci figurki. Uruchamiamy Switch i decydujemy czy nasze Mii zostanie przeniesione jako nowy użytkownik konsoli (poprzez opcję Add New User) lub poprzez edycję awataru istniejącego już użytkownika. W obu przypadkach, przy okazji wyboru ikonki dla naszego profilu wybieramy opcję Mii, następnie Create new Mii i w końcu Copy Mii from amiibo. Teraz przykładamy figurkę do prawego Joy-Cona i po chwili kopia naszego Mii ląduje w nowym systemie.

Możemy również zaimportować pozostałe Mii z naszego Mii Plaza i przenieść je do Switcha bez potrzeby zakładania konta nowego użytkownika bądź zmiany awatara. W tym celu kopiujemy Mii do pamięci amiibo w opisany wyżej sposób, a w nowej konsoli wchodzimy w następujące opcje: System Settings -> Mii -> Create/Edit a Mii -> Create New Mii i wtedy Copy Mii from amiibo.

Na ten moment nie jest jeszcze jasne w jaki sposób Nintendo zamierza wykorzystać Mii w debiutującej właśnie konsoli. Wszystko powinno stać się jasne wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu i systematycznym rozbudowaniem menu oraz zapowiedzią większej ilości gier, głównie tych imprezowych. Póki co obecność Mii potwierdzono w nadchodzącym wielkimi krokami Mario Kart 8 Deluxe.

Zobacz także:
NINTENDO SWITCH – ZAKŁADANIE KONTA W JAPOŃSKIM ESHOPIE, POBIERANIE DEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *