Monster Hunter XX trafi na Switch – szczegóły

Podczas odbywającego się właśnie Monster Hunter Championship 2017 w Japonii Capcom zapowiedział konwersję swojego ze swoich najpopularniejszych tytułów na Nintendo Switch. Monster Hunter XX, będące podrasowaną o nową zawartość wersją Monster Hunter X (u nas wydane jako Monster Hunter Generations) nie opuściło nigdy swego rodzimego rynku. Być może zmieni się to przy okazji nadchodzącej konwersji na najnowszą konsolę Nintendo.

Gra zadebiutuje w Japonii 25 sierpnia, a być może nadchodzące targi E3 przyniosą także dobre wieści dla graczy z Zachodu. Ostatecznie grę można zawsze pobrać z japońskiego eShopu ze względu na porzucenie blokady regionalnej. W grach z tej serii język japoński nie powinien być większą przeszkodą, uniemożliwiającą ukończenie produkcji.

Co obecnie wiadomo na temat nadchodzącego portu? Ujawniony niedawno przez Capcom trailer ujawnia, że odświeżeniu ulegnie cały interfejs, który zostanie dostosowany do wygodniejszej obsługi na nowej konsoli. Do wersji na Nintendo Switch można dodatkowo przenieść swój zapisany stan gry z Monster Hunter X (w jedną stronę), a także bez przeszkód wymieniać save z Monster Hunter XX z Nintendo 3DS (w obie strony). Trailer zapowiada także możliwość gry lokalnej oraz online dla posiadaczy Nintendo Switch, a także wspólną grę multiplayer z właścicielami 3DS poprzez sieć.

Lekkiemu podrasowaniu ulegnie także oprawa graficzna, podobnie jak miało to miejsce w przypadku portu Monster Hunter Tri na Wii i Wii U. Dzięki użytkownikowi Twittera Gaijinhunter możemy zobaczyć kilka screenów z bezpośredniego porównania obu produkcji. Wersja na Nintendo Switch to przede wszystkim trochę ostrzejsza grafika oraz podbita rozdzielczość.

Nintendo Switch (góra) vs 3DS (dół)
Nintendo Switch (góra) vs 3DS (dół)

Gry z serii Monster Hunter od kilku lat cieszą się ogromną popularnością w Japonii, w miarę dobrze radzą sobie też na pozostałych rynkach. O tym jak bardzo oczekiwana jest konwersja odsłony XX (czytane Double Cross) na hybrydową konsolę Switch niech świadczy fakt, że w dzień ogłoszenia portu akcje Nintendo na tokijskiej giełdzie wzrosły o 5.48 %, co daje kwotę ponad 2 miliardów dolarów. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę zapowiedziano także specjalny zestaw, gdzie oprócz samej gry znajdziemy Switcha w kolorze szarym, ze specjalnymi motywami zdobiącymi docka konsoli.

Zobacz także:
MOTYWY Z NAJNOWSZEJ ZELDY W MONSTER HUNTER XX

Źródło:
gematsu.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *