Miesięczny ranking konsol i gier wg Famitsu. Nintendo Switch po raz trzeci na szczycie!

Opublikowano dzisiaj ranking sprzedaży konsol do gier oraz ich oprogramowania. Całość dotyczy rynku japońskiego i obejmuje okres od 1 do 28 maja (4 tygodnie).

Oto TOP 5 najlepiej sprzedających się tytułów:

1 – Mario Kart 8 Deluxe (Switch) – 127 314

2 – Monster Hunter XX (Double Cross) (3DS) – 61 400

3 – Dragon Ball Heroes Ultimate Mission X (3DS) – 55 537

4 – The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch) – 39 856

5 – Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) – 30 764

Jak widać sprzedaż odświeżonej wersji Mario Kart 8 nie ma sobie równych, a gra jest rozchwytywana tak samo jak miało to miejsce w czasach popularności wersji na Wii U. Zapewne nie zatrzyma to trendu odświeżania kolejnych tytułów z poprzednich konsol Nintendo. Najlepiej sprzedającą się grą na Switcha od czasów premiery nadal pozostaje The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Z najnowszymi przygodami Linka zapoznało się 434 tysiące graczy, nie wliczając w to wersji na Wii U.

Najczęściej sprzedającą się konsolą w maju po raz trzeci zostało Nintendo Switch. Na ten moment Famitsu nie podał ilości sprzedanych egzemplarzy Nintendo 3DS, Xbox One czy PS Vita, skupiono się wyłącznie na dwóch najwyższych miejscach na podium (wpis zostanie zaktualizowany, gdy informacje zostaną uzupełnione):

1 – Nintendo Switch – 127 314

2 – PlayStation 4 – 82 566

W przypadku konsoli Sony ilość zawiera zarówno standardową wersję jak i PlayStation 4 Pro. Najnowsze dziecko Nintendo po raz trzeci prowadzi pod względem ilości sprzedanych pudełek sprzętu, a wielkość ta byłaby jeszcze wyższa gdyby nie jeden ważny szczegół – w sklepach nadal brakuje towaru, a konsola wyprzedaje się na pniu.

Tymczasem w czerwcu czekają nas targi E3, gdzie czeka nas zalew wielu niezapowiedzianych jeszcze gier, na których producenci skupią się na najbliższych miesiącach. Przed nami również premiera Tekken 7 oraz ARMS, które powinny zamieszać na kolejnym, czerwcowym rankingu.

Zobacz także:
SONY OPUBLIKOWAŁO RANKING KLASYKÓW JAPOŃSKIEGO PS STORE Z 2016 R. LEGEND OF MANA NA SZCZYCIE!

Źródło: famitsu.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *