Mega gratka dla fanów Romancing SaGa!

Square Enix wskrzesza kolejne, nieco zapomniane dziś marki, które w czasach świetności firmy rozpalały serca i wyobraźnie milionów graczy. Ogłoszono niedawno remaster Romancing SaGa 3, gry jRPG wydanej w 1995 r. na Super Nintendo (wówczas jeszcze przez SquareSoft), zapowiedziano także sztukę w teatrze, a nawet… wydany specjalnie na tę okazję alkohol!

Odświeżona wersja Romancing SaGa została zapowiedziana na PlayStation Vita, a także na smartfony z systemem Android oraz iOS. W grze wybieramy jedną z ośmiu postaci i uczestniczymy w historii z punktu widzenia głównego protagonisty. Czynnikami wyróżniającymi serię jest także pewna dowolność oraz nieliniowość związana z eksplorowaniem świata i poznawaniem fabuły. Gra została dotychczas wydana wyłącznie w Japonii, gdzie sprzedano przeszło 1 300 000 egzemplarzy. Romancing SaGa 3 uznawana jest za najlepszą część z całego cyklu.  W najnowszym wydaniu poprawy doczekają się zarówno grafiki postaci i tła akcji, przeprojektowane zostanie także menu. Dzięki temu kontrola nad przygodą stanie się bardziej intuicyjna oraz lepiej przystosowana do obsługi dotykowej na ekranie telefonu.

Tytuł zostanie wydany już wiosną tego roku, póki co premierę zapowiedziano wyłącznie dla rynku japońskiego. Biorąc pod uwagę obecność angielskiej wersji językowej poprzedniej części serii (Romancing SaGa 2 jest dostępna w polskim Google Play i kosztuje 78,99 zł), zapowiedź najnowszej gry na pozostałych rynkach wydaje się być bardziej niż prawdopodobna. Pierwsza odsłona gry w języku angielskim została wydana w Stanach w 2005 roku w postaci remake na konsoli PlayStation 2.

Dodatkowo w 4 japońskich miastach zapowiedziano sztukę, opartą w całości na motywach gry. Spektakl odbędzie się w teatrach w Tokio, Osace, Aichi oraz Fukuoce. Pierwsze występy odbędą się w kwietniu z okazji 15-lecia Romancing SaGa, całości podejmie się uznana tokijska grupa 30-DELUX. Ceny biletów zaczynają się od 8800 jenów (ok. 315 zł).

Plakat reklamujący spektakl Romancing SaGa

Z okazji rocznicy powstania serii zapowiedziano także dość nietypowy produkt. Dzięki współpracy z firmą Shinanoya do sprzedaży trafi butelka 12-letniego rumu. Etykieta została zaprojektowana przez znaną japońską ilustratorkę Tomomi Kobayashi. Przestawiać będzie wizerunek Harida, jednego z głównych bohaterów Romancing SaGa 3. Wyprodukowane zostanie tylko 161 butelek, w cenie 12500 jenów (449 zł bez podatku), 700 ml / 52,3 %. Sprzedaż wystartuje w maju, a ze względu na mocno ograniczoną ilość zapisy ruszą już w tym miesiącu.

Butelka rumu przedstawiająca postać Harida

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201703/28129865.html

Zobacz także:
[AKTUALIZACJA] ODNOWIONE RADIANT HISTORIA JUŻ TEGO LATA NA 3DS

NOWE SZCZEGÓŁY NA TEMAT BRAVELY DEFAULT FAIRY’S EFFECT

Jeden komentarz do “Mega gratka dla fanów Romancing SaGa!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *