[Aktualizacja] Kunio-kun jako samuraj z premierą na Zachodzie?

Bogata bilbioteka gier na 3DS oraz jej różnorodność z pewnością przyciągnęła do siebie wielu fanów japońszczyzny. Wkrótce do ich kolekcji może trafić kolejna perełka, która prawdopodobnie doczeka się tłumaczenia na j. angielski i w końcu opuści Japonię. Poznajcie Downtown Nekketsu Jidaigeki, czyli spin-off przygód Kunio w czasach samurajów.

Produkcja ta zadebiutowała w Japonii już równe 2 lata temu. Niedawno Natsume, developer gry, za pomocą Twittera i tajemniczych zajawek nawiązujących do tytułów ze świata Kunio stara się podgrzać nieco atmosferę. Szczegóły poznamy zapewne na zbliżających się targach E3. W Polsce sama postać Kunio kojarzona jest najczęściej z grą Goal 3 (Kunio-kun no Nekketsu Soccer League), która swego czasu święciła triumfy na rodzimym Pegazusie. Na zachodzie seria znana jest pod nazwą River City.

Z kilkudziesięciu gier, które ukazały się przez lata w Japonii, na Zachód trafiło zaledwie kilka. Właściciele przenośnej konsolki Nintendo mogli jednak zapoznać się też z River City: Tokyo Rumble, wydanej u nas na 3DS w zeszłym roku.

Poniżej można obejrzeć japoński trailer Downtown Nekketsu Jidaigeki:

Aktualizacja:
Natsume zapowiedziało lokalizację aż dwóch gier z serii: River City: Knights of Justice (Nekketsu Mahou Monogatari) oraz River City: Rival Showdown (Downtown Nekketsu Monogatari SP). Być może decyzja ta była podyktowana specyficzną tematyką Downtown Nekketsu Jidaigeki, gdzie przygoda rozgrywała się w czasach feudalnej Japonii. Zapowiedziane tytuły powinny być przyjaźniejsze w odbiorze dla Zachodniego gracza.

Pierwsza z nich to spin-off cyklu z akcją osadzoną w świecie fantasy – japoński podtytuł można przetłumaczyć jako „magiczną opowieść”. Całość wygląda dość intrygująco, przypomina klasyczne Final Fantasy z walkami w czasie rzeczywistym- polecam obejrzeć trailer oraz fragment rozgrywki poniżej. Nie zabraknie oczywiście charakterystycznego dla serii humoru. Tytuł dostępny będzie wyłącznie w formie cyfrowej i wyląduje w eShopie już tego lata. Japońska premiera odbyła się już 3 lata temu.

Druga gra to typowa dla serii nawalanka, rozgrywająca się w czasach współczesnych, wzbogacona o elementy RPG. Jest to remake Downtown Nekketsu Monogatari, a grę wydano by uczcić 30-lecie serii przygód Kunio i spółki. Przetłumaczona gra trafi dla nas na jesień i dostępna będzie także w wersji pudełkowej.

Zobacz także:
MEGA GRATKA DLA FANÓW ROMANCING SAGA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *