Kulisy japońskiej premiery Nintendo Switch!

Famitsu przedstawiło serię krótkich raportów z japońskiej premiery najnowsze konsoli Nintendo. Wprawdzie na dokładne wyniki musimy poczekać zapewne jeszcze kilka dni, jednak już teraz można mówić o sporym sukcesie korporacji.

Nintendo Switch zadebiutowało na całym świecie w tym samym czasie, 03.03.2017 r. Tego dnia redaktorzy popularnego magazynu postanowili odwiedzić kilka największych tokijskich sklepów z elektroniką, by przybliżyć czytelnikom nieco obraz sytuacji.

Zacznijmy od dzielnicy Akihabara, słynnego japońskiego „electric town”, mekki dla wszystkich fanów anime, mangi i elektronicznej rozrywki wszelkiego rodzaju. Przed Yodobashi Akiba (olbrzymim, wielopiętrowym sklepie przypominającym nasze centra handlowe, należącym do sieci sklepów Yodobashi Camera) już od rana tworzyły się spore kolejki oczekujących. I to pomimo faktu, że tego dnia sklep oferował konsole wyłącznie dla osób, które złożyły wcześniej pre-order! W momencie otwarcia sklepu liczba oczekujących przekroczyła już setkę. Najczęściej dokupowaną grą było oczywiście zbierające genialne noty The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

źródło: famitsu.com

 

źródło: famitsu.com

Szturm klientów zaliczył też oddział Yodobashi Camera znajdujący się w dość ruchliwej dzielnicy Shinjuku, gdzie spragnieni nowości klienci już od wczesnych godzin tworzyli kolejki do wejścia. W sklepie tego dnia konsole również sprzedawane były wyłącznie dla osób, które nabyły je w przedsprzedaży. Pierwsza osoba ustawiła się już o godzinie 5:30, a co ciekawe – grą, którą zamierzała nabyć wraz z debiutującym systemem, było… Super Bomberman R! Gracz jednocześnie wyraził ochotę nabycia pozostałych tytułów w wersji cyfrowej. Ze względu na rosnące w oczach kolejki sklep postanowiono otworzyć nieco wcześniej. Te jednak nie ustępowały nawet po kilku godzinach od rozpoczęcia sprzedaży.

źródło: famitsu.com
źródło: famitsu.com
źródło: famitsu.com

Big Camera, konkurencyjna sieć sklepów z elektroniką użytkową, w swym głównym sklepie znajdującym się w tokijskiej dzielnicy Ikebukuro zastosowała niecą inną taktykę. Tego dnia oprócz wydawania pre-orderów można było także nabyć konsolę w tradycyjny sposób, o ile nie zabrakło nam szczęścia. A raczej – towaru. Pierwszy fan na rozpoczęcie sprzedaży czekał już od godziny 6, a kolejka, oddzielna także dla klientów z przedsprzedażą, rosła w oczach z minuty na minutę. W momencie otwarcia dobiła do ponad 400 osób! Tu także najczęściej sprzedającym się tytułem była najnowsza część Zeldy. Wg wstępnych obliczeń grę tę dokupiło ok. 80% właścicieli Switch. Popularne były także Super Bomberman R, Puyo Puyo Tetris S oraz 1-2-Switch. Spory odsetek zdecydował się także na zakup chwalonego Pro Controllera.

źródło: famitsu.com
źródło: famitsu.com
źródło: famitsu.com

Pozostaje teraz poczekać na oficjalne dane dotyczące sprzedaży konsoli oraz oprogramowania, zarówno w Japonii jak i na świecie. Dochodzące ze Stanów wieści wskazują póki co na problemy z dostępnością towaru, co ostatni raz towarzyszyło tam premierze Nintendo Wii. Na naszym rodzimym rynku problem ten nie występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *