Koncert dla fanów NieR: Automata

Po sporym sukcesie wydanego niedawno NieR: Automata, w Japonii zapowiedziano ponownie serię koncertów, podczas których fani uniwersum będą mogli posłuchać na żywo wykonań znanych utworów.

NieR: Automata zostało docenione zarówno przez krytyków, którzy ocenili pozycję bardzo wysokimi notami, jak i graczy, wśród których sprzedaż przekroczyła niedawno milion egzemplarzy. Na fali popularności gry postanowiono wydać serię koncertów w Tokio i Osace. Na podobny krok zdecydowano się już rok temu, z okazji 6-lecia powstania marki oraz zapowiedzi najnowszej części Automata. Spektakle cieszyły się dość dużą popularnością, a możliwość posłuchania utworów z nadchodzącej wówczas kolejnej odsłony serii jeszcze bardziej podgrzewała nastroje.

Ekipa Famitsu postanowiła wybrać się na jeden z koncertów, który odbył się już 23 kwietnia tego roku. „Ningyotachi no kioku (tłum. Memory of the Dolls): NieR Music Concert” odbył się w Dojima River Forum w Osace. Jak można się było spodziewać, dzięki popularności odsłony NieR: Automata frekwencja była wyjątkowo wysoka. Wszyscy chętni musieli odczekać swoje w takich oto kolejkach:

Sporą popularnością cieszyły się sprzedawane na miejscu akcesoria powiązane ze światem NieR. Większość z nich została wyprzedana już w momencie rozpoczęcia spektaklu, dlatego fanom uniwersum zaleca się przybycie na miejsce ze sporym wyprzedzeniem. Redakcja donosi także, że spory odsetek widowni stanowiły kobiety.

Na scenie prezentowane były utwory zarówno z najnowszego NieR: Automata jak i wydanego uprzednio NieR RepliCant / NieR Gestalt (PS3 / XBOX360). Artyści wykonywali między innymi Weight of the World, Pascal, Amusement Park, czy znany z pierwowzoru Ashes of Dreams. Za głosy odpowiadali wokaliści pierwotnie wykonujący utwory do ścieżki dźwiękowej z grą, a za wykonanie instrumentalne odpowiadał kwartet Reiko Uchiya. Pomiędzy utworami recytowane były teksty napisane przez samego Yoko Taro, głównego producenta oraz autora scenariusza gier z serii NieR. Lektorzy pomagali utrzymać odpowiednią atmosferę i wprowadzali nastrój do mających odbyć się za chwilę kolejnych motywów.

Koncert został oceniony bardzo pozytywnie. Gdyby ktoś zainteresowany przebywał akurat w Tokio w dniach 4 i 5 maja, ma szansę wzięcia udziału w kolejnych spektaklach. Pozostali chętni mogą zaimportować specjalną wersję na Blu-ray, zatytułowaną NieR Music Concert & Talk Live: Horobi no Shiro Saisei no Kuro. Wydane w grudniu ubiegłego roku w Japonii w cenie 4800 jenów zawiera zapis koncertu z tokijskiego Ex Theater Roppongi z kwietnia 2016 r.

Dodatkowo zachodni gracze już 2 maja będą mogli nabyć dodatek do NieR: Automata (wersja na PS4 oraz PC), w którym będą mogli powalczyć z samymi prezesami Square Enix (Yosuke Matsuda) oraz Platinum Games (Kenichi Sato).

 

Źródło: famitsu.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *