Od jutra zagramy w Splatoon 2 Global Testfire

Przez najbliższy weekend, wyłącznie w wybranych godzinach Nintendo zaoferuje możliwość zabawy w najnowszą odsłonę Splatoon dla wszystkich posiadaczy Nintendo Switch.

Japoński koncern co rusz zaskakuje swoich klientów wieloma nietypowymi rozwiązaniami. Na konsoli 3DS wprowadzono ograniczenia dotyczące ilości uruchomień wersji demonstracyjnych – gdy licznik (różny dla poszczególnych gier) wybije zero, pozostaje jedynie zakup pełnej wersji gry. Patent ten kontynuowano również w przypadku produkcji na Wii U. W demo multiplayerowej gry Splatoon zagramy natomiast wyłącznie w odgórnie ustalonych dniach i godzinach. Ma to jednak sens, dzięki temu możliwa jest jak największa koncentracja graczy w danym czasie oraz możliwość przetestowania wydajności swoich serwerów.

Splatoon to całkowicie nowa seria, w której dwa czteroosobowe zespoły walczą ze sobą na arenach za pomocą przeróżnych broni, amunicją jest jednak farba. Gra zadebiutowała w 2015 roku i okazała się ogromnym sukcesem, lądując w czołówce gier na Wii U i przekraczając liczbę 4 miliony sprzedanych egzemplarzy. Przez długi czas tytuł dorobił się wielu bezpłatnych aktualizacji, które wnosiły nowe bronie, areny czy tryby.

Demo zajmuje 410 MB i oferować będzie dwie areny, a jedynym grywalnym trybem będzie Turf Wars, gdzie przez 3 minuty nasza drużyna musi pokryć jak największą ilość planszy atramentem  swojego koloru. Jeżeli ktoś grał już w poprzednią odsłonę Splatoon, z pewnością nie trzeba go namawiać do wzięcia udziału. Jeśli ominęła nas jednak zabawa w wersji na Wii U bądź odstraszała nas kolorowa oprawa graficzna, polecam wzięcie udziału w najbliższym Global Testfire i na własnej skórze przekonać się dlaczego to nowe IP odniosło tak duży sukces 🙂

Terminy rozgrywek:

24.03 (piątek)
20:00 – 20:59 CET

25.03 (sobota)
04:00 – 04:59 CET
12:00 – 12:59 CET
20:00 – 20:59 CET

26.03 (niedziela)
05:00 – 05:59 CET
13:00 – 13:59 CET

W Stanach zorganizowane zostanie Nintendo Treehouse, gdzie na żywo będą transmitowane mecze z członkami Nintendo of America z okazji Splatoon 2 Global Testfire. Być może to właśnie ktoś z Was zostanie ich oponentem? Transmisja odbędzie się tutaj: http://live.nintendo.com/

Premiera gry już tego lata na Nintendo Switch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *