Gadżety z Dying Light do kupienia w Japonii

Dying Light to obok Wiedźmina i Dead Island jedna z najpopularniejszych polskich marek, która osiągnęła spory sukces na światowych rynkach. Wydanej przez wrocławskie Techland grze udało się zaistnieć także na dość specyficznym japońskim rynku. Wersja na konsolę PlayStation 4 zaraz po premierze wspięła się na II miejsce w tamtejszym cotygodniowym zestawieniu sprzedaży. Jest to spory sukces, zwłaszcza w przypadku produkcji zagranicznej oraz całkowicie nowego IP.

Od teraz japońscy gracze mogą zakupić u siebie akcesoria związane z marką Dying Light. Choć chciałoby się powiedzieć lepiej późno niż wcale, o wydarzeniu tym poinformowało nawet samo Famitsu. Importu produkowanych przez Gaya Entertainment gadżetów podjął się Mame Gyorai, artykuły są już dostępne na ich stronie internetowej. Sprzedawca oferuje 3 rodzaje T-shirtów w cenie 3240 jenów (ok. 120 zł), wall scroll za 3780 jenów (ok. 137 zł) oraz torbę typu Messenger bag z motywem z gry za 6750 jenów (245 zł). Oczywiście akcesoria te bez problemu dostępne są także w Polsce.

Jako ciekawostkę warto też wspomnieć o samym japońskim wydaniu gry. Dying Light, zarówno w wersjach konsolowych jak i PC, dość mocno dostało się przez srogi system cenzury, dopuszczający tego typu brutalne produkcje do sprzedaży na terytorium Japonii. W efekcie tryskająca na prawo i lewo krew ma kolor zielony, a wszędobylskie uczucie grozy i przerażenia ulotniło się błyskawicznie. Przykład takiego zabiegu możecie zobaczyć na screenie poniżej. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to odosobniony przypadek i tego typu zabiegi występują dość często na japońskim rynku. Na szczęście udostępniony jakiś czas po premierze patch przywrócił kolory do normy i teraz każdy chętny gracz mógł zasmakować przygody we właściwy sposób.

Zielona krew w japońskim wydaniu Dying Light

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201704/04130412.html

Jeden komentarz do “Gadżety z Dying Light do kupienia w Japonii”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *