Expansion Pass dla nadchodzącego Xenoblade Chronicles 2

Dzisiejszego dnia odbył się Nintendo Direct, który poświęcony został zbliżającemu się wielkimi krokami Xenoblade Chronicles 2. Przy okazji zapowiedziano darmowy bonus dla posiadaczy Zeldy: BotW na Switch oraz Wii U.

Prezentację można obejrzeć w całości na oficjalnym kanale Nintendo na YouTube pod tym adresem. Poza szczegółowym omówieniem mechaniki walk, eksploracji świata oraz przybliżenia tła nadchodzących wydarzeń, zapowiedziano serię DLC do nadchodzącej gry. Jest to wprawdzie nowość dla samej marki Xenoblade, jednak tego typu praktyki z pewnością będą pojawiać się coraz częściej w przyszłości.

Specjalna przepustka sezonowa zapewni nam dostęp do 5 dodatków, które będą dostarczane od czasu premiery gry (1 grudnia 2017) aż do jesieni 2018 r. Dodatków nie można nabyć osobno, a ich cena wydaje się dość wygórowana – oscyluje w wysokości połowy ceny gry.

Z ciekawostek, europejscy gracze za taki expansion pass zapłacą najwięcej: 29.99€. Korzystniejszą cenę zaproponowano w USA: 30$, najtaniej zaś w Japonii: 2778 jenów, tj. 21€. W dniu premiery otrzymamy za to bezpłatnie możliwość pobrania japońskiego voice actingu do gry.

Nieoczekiwanie zapowiedziano także mały dodatek do The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Już 9 listopada, w ramach darmowej aktualizacji, zarówno dla posiadaczy Nintendo Switch, jak i Wii U, pojawi się dodatkowy kostium. Dzięki niemu Link przyodzieje strój Rexa, głównego bohatera Xenoblade Chronicles 2. Aby go zdobyć, będziemy musieli wykonać krótki quest, podobnie jak w przypadku innych kostiumów, które dołączyły do gry w poprzedniej aktualizacji.

Źródło: Nintendo Direct

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *