Dolina Muminków w Hanno

W marcu 2019 r, w położonym godzinę drogi od Tokio japońskim mieście Hannō nastąpi długo oczekiwane otwarcie Parku Muminków.

Park mieści się na terenie o powierzchni ok. 25 hektarów. Całość podzielona zostanie na 2 części: Wioskę Muminków oraz Metsä Village (z j. fińskiego metsä – las), gdzie nad brzegiem jeziora na gości czekać będą liczne sklepy i restauracje. Ta część zostanie otwarta dla zwiedzających już jesienią tego roku.

Na oficjalnej stronie parku opublikowano póki co podstawowe informacje oraz szkice koncepcyjne, które dają pogląd na dostępne atrakcje w dolinie. Przede wszystkim znajdzie się tam słynny 3-piętrowy dom Muminków, który będzie można zwiedzać od piwnicy aż po strych. Nie zapomniano także o znanych z książek i seriali latarni morskiej, Samotnej Górze czy Teatrze Emmy, gdzie zaplanowano liczne przedstawienia ze znanymi bohaterami. Nie zabraknie także muzeum, wielu sklepików z pamiątkami oraz wystawy poświęconej Tove Jansson, fińskiej pisarki, która wykreowała świat Muminków już w 1945 r. Łącznie budowa parku kosztowała ok. 15 miliardów jenów.

Poza rodzimą Skandynawią, Muminki zdobyły popularność nie tylko w Europie, ale także w Japonii, gdzie wyprodukowano kilka animacji z sympatycznymi bohaterami. Co ciekawe, w Hannō znajduje się już jednen park tematyczny z Muminkami w roli głównej. To powstały w 1997 r. Akebono Children’s Forest Park, gdzie pozwiedzać można liczne obiekty doskonale znane z muminkowego uniwersum.

Strona internetowa (jap)
https://www.moominvalleypark.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *